Adaptacja do przedszkola

Przygotuj siebie i dziecko do adaptacji do przedszkola

O kursie

Rozpoczęcie przedszkola to zmiana, która ma wpływ na całą rodzinę, nie tylko na tego kilkulatka, którego dotyczy najbardziej. I nie tylko u niego wywołuje duże emocje. Co roku, na przełomie sierpnia i września pracuję z rodzicami, którzy szukają wiedzy i narzędzi, które mogliby wykorzystać w adaptacji. Wspieranie dziecka w tym wyzwaniu, a często w towarzyszącym mu kryzysie, sprawia, że rodzice sami potrzebują wsparcia. W ramach kursu chcę dostarczyć tej wiedzy oraz podsunąć pomysły, jak można wtedy zadbać o dziecko i o samych siebie.

Zrzut ekranu 2018 06 02 o 20.51.54

Gosia Stańczyk

Jestem psychologiem, mamą trojga dzieci. Wspieram rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udzielam konsultacji psychologicznych, prowadzę warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Piszę blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: www.gosiastanczyk.pl.

Organizacja kursu

Podane zagadnienia będę omawiała kolejno, w przesyłanych uczestnikom  filmach (10-15 minut każdy). Ma to na celu pochylenie się nad każdym z tematów osobno i umożliwienie Wam podjęcia refleksji nad każdym z nich. Filmy będą dostępne jeszcze 2 miesiące po wykupieniu szkolenia, więc jeśli nie odsłuchacie ich od razu, będzie możliwość wrócenia do nich w dowolnej chwili. Wraz z filmem będę przesyłała w formacie PDF krótkie podsumowanie każdego zagadnienia (dla wzrokowców).

Udostępnię także nagranie Webinarium Q&A, które odbyło się podczas poprzednich edycji kursu.

Kurs online

Dlaczego taka forma?

Kursy online to nowoczesna metoda nabywania wiedzy i umiejętności w swoim tempie. Lekcje można odtwarzać w dowolnym dla siebie czasie i miejscu. Do nagrań można także wrócić, jeśli jest potrzeba powtórki materiału. 

Lekcje wideo

7 lekcji w formie wideo

PDF

7 plików PDF z podsumowaniem

Nagranie webinarium

Dodatkowo otrzymasz dostęp do nagrania webinarium Q&A (pytań i odpowiedzi)

Koszt uczestnictwa

155 zł

Program kursu

Dzień 1

Na czym polega proces adaptacji do przedszkola, co jest jego celem, jakie są jego etapy?

Dzień 2

Czy można przygotować dziecko do przedszkola?

Dzień 3

Jak wspierać dziecko podczas pierwszych dni w przedszkolu?

Dzień 4

Trudne rozstania, trudne emocje – jak towarzyszyć?

Dzień 5

Dlaczego dziecko po przedszkolu “okropnie się zachowuje”?

Dzień 6

Jak rozmawiać o swoim dziecku z nauczycielami?

Dzień 7

Zadbać o siebie.